Sigara Bırakmaya Yardımcı Elektronik Sigara Farkı

elektronik sigara birakma mak 1

Yüzyıllardır sigara insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Kişinin içine çektiği sigara dumanı hm kişinin kendisine olduğu gibi çevresine de olumsuz etkileri ve zararları vardır. Sigara içerisinde barındırdığı nikotin nedeniyle kişide bağımlılık yapmaktadır. Bu nedenle sigarayı bırakmak en zor eylemlerden biri olarak görülebilir. Sigarayı bırakmak için kişide istikrarlı bir yapıya sahip olması gerekir ancak herkes bunu başaramamaktadır. Bundan dolayı bir sürü sigara bıraktırma yöntemleri çıkmaya başlamıştır. Ancak günümüzde en başarılı ve en sevilen sigara bıraktırma yöntemi elektronik sigaralardır.

Elektronik Sigara Nedir?

Kökeni 1960’lara dayansa da 2003 yılında Çin’de üretilmeye başlanan elektronik sigara, diğer bir adıyla e-sigara, günümüzün en önemli sigara bıraktırma yardımcısıdır. E-Sigara içerisinde e-likit adı verilen bir sıvıya sahiptir. Bu sıvı için sadece içerdiği bazları değişen tamamen doğal olan iki adet likit sıvısı vardır. Bu iki likit sıvısı da içerisinde, sigara tiryakilerinin daha kolay bırakmasını sağlamak için çok az bir miktar nikotin içermektedir. Sigara ile arasındaki farklardan en önemlisi ise sigara zararlı bir dumanı içinize çekmenize sebep olurken, e-sigara sizlere bu dumana benzer bir buhar üretmektedir.

Bu buhar e-sigara içerisine koyulan likit sıvının, e-sigaranın iç parçası olan atomizer yardımıyla buhara dönüşmesi ile oluşmaktadır. Bu buhar, kişiye zarar vermemekte ve oldukça doğaldır. E-sigaranın likit içerisinde barındırdığı söylediğimiz nikotin seviyesi kişiye zarar vermeyecek kadar azdır. Bu nikotin seviyesini zaman geçtikçe azaltarak sigarayı daha kolay bırakmanızı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.