Sigara Bırakmada Yeni Trend: Elektronik Sigara

başlıksız 2 kurtarıldı

 Sigara Bırakmada Yeni Trend: Elektronik Sigara

Son zamanlarda elektronik sigara ülkemizde de giderek artan yeni bir trend oldu. Bu aslında sigarayı bırakmak isteyenlerin yeni tercihi henüz yeni ve pek tanınmıyor. Tüm dünya ise yavaş yavaş bu elektronik sigaranın farkına vardı.

Neden Elektronik Sigara?

Öncelikle sigara değildir. Bu sigaranın içindeki dört bin zehirli madde yok demektir. Sadece bu bile sağlık açısından büyük bir avantajdır. Elektronik sigara basit bir şekilde soğuk buhar cihazıdır. Haznesindeki sıvıyı soğuk buhar ( su buharı gibi yakmayan hatta bazı solunum cihazlarındaki gibi tıbbi amaçlı üretilen buharlar gibi) olarak dışarı salar.

Nasıl Çalışır?

İçinde bulunan bir hava sensoru havayı içinize çektiğinizde aktif hale geçer. Harekete geçen sensor ise cihazın içindeki sistemi çalıştırır. Bu sistem “atomizer” denilen kısmı çalıştırır. Atomizer, yüksek frekanslı bir titreştirici bölümdür. Atomizerin çalışması tugstenden oluşan teli ısıtır. Tungsten ise evlerde kullanılan ampullardaki o ince tel gibi birçok elektronik alette kullanılan bir elementtir. Isınan tungsten haznedeki alkaloit sıvıyı buharlaştırır. Ortaya çıkan soğuk buhar çekilen havaya karışır. İşte elektronik sigaranın buharı bu şekilde oluşur.

Buharın içeriği ise aslında basittir. Alkoloit sıvı, propilen Glikol, su, tütün çiçeği, esans ve nikotinden oluşur. Sigarada tütün yaprakları kullanılır. Elektronik sigarada ise tütün çiçeği vardır ve sigaradaki kansorejen maddeleri içermez. Tütün çiçeği sayesinde sigara hissi verir. Sadece kullandığınız sigara markasını değiştirmiş gibi hissedersiniz.

İçerisindeki sıvı ayrıca satılır. Bu sıvılar ise farklı sevilerde nikotin içerir. Böylece içeceğiniz nikotinin miktarını da kendiniz ayarlayabilirsiniz. Zamanla nikotin miktarını azaltıp sonunda sıfır nikotinli bir kartuşa geçersiniz. Ve sigaradan tamamen kurtulmuş olursunuz.

Elektronik sigara el ve dudak tiryakiliğini bırakmadan sadece nikotin alışkanlığınızı azaltmaya yardımcı olur. Bu ise diğer yöntemlerden daha kolaydır. Mesela nikotin sakızı kullanıyorsanız, hem el hem dudak tiryakiliğini de bırakmanız gerekecektir ki bu aynı anda 2 kat zor olacaktır.

Sadece nikotin içerdiğinden ve onu da zamanla azaltabileceğinizden bir çeşit sigara simülatörü de diyebilirsiniz. Piyasada giderek lider hale gelen Joyetech markası ise elektronik sigarayı bulabileceğiniz en şık ve kullanışlı halde sunuyor.

Joyetech Elektronik Sigara

Joyetech Elektronik Sigara sektördeki yenilikçi ve şık tasarımlarıyla sağlığınıza ve görünüşünüze aynı anda hitap ediyor. Unutulmamalıdır ki sahte ya da kalitesiz ürünler sağlığınıza sigara kadar zarar verecektir. Bu yüzden kaliteli ve dünya çapında kendine yer edinmiş Joyetech markasını güvenle tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.