Kaliteli Elektronik Sigara Likit Önerileri

likit kampanya indirim

Öncelikle e-likit nedir size ondan bahsedeyim. E-likit elektronik sigara kartuşlarının aromalı dolum sıvısıdır. PG ve VG olmak üzere iki farklı çeşitte üretilmektedir.

VG E-Likit bitkisel gliserin, aroma esansı, terapatik nikotin içerirken, PG E-Likit propilen glikol, aroma esansı, terapatik nikotin içermektedir.

PG bazlı e-likit daha saf lezzet tat sağlarken VG bazlı e-likit daha fazla buhar oluşturur ve hafif tatlı bir tadı vardır.

Aynı zamanda PG bazlı e-likit güçlü nemlendirici özellikleri ile daha uzun depolamaya sahipken VG bazlı e-likitler daha kısa depolamaya sahiptir.

Hangi marka likitleri önerirsiniz?

Elektronik sigara severlerin en çok kullandığı aynı zamanda dünyada da en çok kullanılan likit markaları arasından derlenmiş elektronik sigara likit önerileri;

Aroma Tavsiyelerim

Karpuz çilek, karamel, cappuccino, mothers milk, zıkkım ve karışık elmalıyı deneyebilirsiniz. Hem tat hem de koku bakımından güzeller. Ek olarak jack daniels aromalıyı da tavsiye ediyorum.

Fındık, kara orman meyveleri, tütün, mentol, kurabiye, çilekli süt aromalıları denemenizi pek tavsiye etmiyorum sebebi ise hem hoş kokuları yok hemde içerken boğazınızı yakıyor. İsterseniz kendi likitinizi kendiniz yapabilirsiniz. Ya da farklı tatlar arıyor iseniz bir kaç aromayı karıştırıp deneyebilirsiniz.

Eğer Ki Kendi Likitinizi Yapmak İstiyorsanız

Aromasız e-likit sıvılarına “Base” denilmektedir. Yapacağımız likite VG Base ya da PG Base alarak içine istediğiniz aromalardan (damak zevkinize göre) katabilirsiniz.

Karışım oranları ise; 600 ml VG Base + 400 ml PG Base + 100 ml Aroma şeklinde yapabilirsiniz ya da aromasının fazla olmasını istiyorsanız 150 ml şeklinde de arttırabilirsiniz.

ELEKTRONİK SİGARANIN AROMASININ İÇİNDE NELER VAR

Elektronik sigara tütün bağımlılığından kurtulmak ya da sigarayı tamamen bırakmak amacıyla kullanıcılar tarafından tercih edilen bir sigara çeşididir. Elektronik sigara aslında bir sigara cihazıdır ve bu cihaz duman yerine buhar oluşturmaktadır. Bu buharın içinde nikotin de bulunur ve sigara kullanan kişi duman çekmek yerine bu buharı içine çekmektedir. Elektronik sigara cihazının içinde sıvı ile dolu olan bir likit bulunmaktadır ve eğer siz de bu buharı içinize çekerken farklı tatlar da denemek isterseniz çeşitli aromaları örneğin kavun, portakal, elma, limon, nane veya kakao gibi bu tarz aromaların bulunduğu likitlerden alıp deneyebilirsiniz.

Ülkemizde yasal olarak satışı bulunmayan ve yasak olan elektronik sigarayı satın almak isterseniz internet yoluyla alışveriş etmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden mutlaka güvenilir olduğuna inandığınız bir siteden dilerseniz aromalı elektronik sigara sipariş edebilirsiniz.

AROMANIN İÇİNDE BULUNANLAR NELERDİR

Elektronik sigaranın aromasının içinde neler var derseniz bu ürünlerin içeriğinde bitkisel gliserin ve propilen glikol bulunmaktadır. Temel olan baz bu olup bunun üzerine istenilen oranda nikotin eklenmektedir. Sert sigara içen kişiler için nikotin oranı daha fazla olurken hafif içiciler için nikotin oranı daha düşük seviyelerde belirlenmiştir.

Ayrıca son olarak organik tatlandırıcılar eklenmiştir. Burada da siz hangi aroma tadı istiyorsanız o eklenip kullanıcılar için hazırlanır. Sigaranın içindeki propilen glikol oranı yükseldikçe kullanıcının içine çektiği buharın sertliği de o oranda artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.