IQOS Ve IQOS Cihaz İncelemesi

iqos

IQOS Ve IQOS Cihaz İncelemesi

IQOS  ve cihaz IQOS incelemesi yapmak için çok fazla kaynak olmasada zamanla artacağa benziyor. Heat not Burn ürünleri henüz  kadar gelişmedi ama yakın tarihte büyük bir sıçrama yapacak. İqos ile birlikte bir çok ürün pazar araştırmalarına giriyor fakat hiç biri Philip Morris’in IQOS sistemi kadar umut vermiyor. Daha haberdar olduğumuz bu sistemi incelemek için beklemek zorunda kaldık. Çünkü satışa sunulan ülke sayısı çok sınırlıydı. Fakat iqos  KIBRIS ta satışa sunulmasından sonra alıp detaylı incelemesini yapabildik.0544 270 00 52  Numaradan Bilgi Alabilirsiniz.

iqos sigara

IQOS Ve IQOS Cihaz İncelemesi konseptinin en son versiyonudur. Ana fikir, elektronik bir cihazın ucuna özel kısa bir  sokulmasıdır. Cihaz,  yakmak yerine ısıtarak buharını boşaltmaya yardımcı olur – yaklaşık 350 ° C’ – ve daha sonra sadece bir nefes çekersiniz. Malesef önceki sürümler çok başarısızdı ancak IQOS’a yapılan önemli degişiklikler (USB şarj sistemi ve yeni teknoloji piller) ile büyük bir mesafe katedildi; Teknoloji nihayet PMI’nin istedigi ve maksimum performans alacağı düzeye geldi.

PMI, IQOS’un tasarımını çok önemsedigini biliyoruz. Tasarımı havalı ve sade yapmak için Apple’ın tasarımcısı Jony Ive ile anlaşılmış. Cihazın kendisi çok şık ve kullanışlı olarak tasarlanmış. Normal bir  çok daha küçük ve hafiftir. Aslında  ile karşılaştırmak yanlış. Çünkü ki gibi bir sürü ayar gerektirmiyor ve IQOS  gerçekten çok farklı bir deneyim sunuyor. Cihaz üzerinde sadece bir dügme var ve ısındığında sabit yeşil renk yanan bir LED var. Gövdesi daha sağlam ve kauçuk kaplaması güzel bir his veriyor.

“IQOS  Hem Bir Gibi Hemde Farklı”

IQOS’un en büyük farkı ve özelligi, beslendiği HeatSticks’tir. IQOS ı minyatür r gibi düşünebilirsiniz fakat kagıtları yanmaz sadece içerisindeki  ısı ile duman salar. Eski ki gibi bir pakette 20 adet vardır. Eğer her gün bir paket  içiyorsanız büyük ihtimal yine 1 paket IQOS  alacaksınız. Fakat normal  gibi bir zarar görmeyecek ve kendinizi daha rahat hisedeceksiniz. (En azından her yeriniz  kokmayacak ve çevrenizi rahatsız etmeyeceksiniz.) Tabi ki ülkemize geldiginde IQOS içerisine normal  takmayı deneyenler olacaktır:) PMI bunu önceden tahmin ederek kullanım kılavuzuna ve garanti koşullarına bunun kesinlikle yapılmaması gerektigini yazmış.

IQOS Ve IQOS Cihaz İncelemesi  içmek için yapmanız gereken şey çok basit.  cihaz uçunda ki delige yerleştirmeniz ve üzerindeki dügmeye 3 saniye boyunca basmanız yeterli. Bundan sonrasını cihaza bırakın. IQOS çalışma sıcaklığına ulaştıgında (yaklaşık 15 -30 saniye arası en saglıklı süre ) üzerindeki LED ışık sabit yeşil yanmaya başlayacak. Artık ilk nefesinizi çekebilirsiniz. 6 dakika yada 14 nefes boyunca size stabil olarak duman saglayacaktır. İçersindeki  bitmeye yaklaştığında LED ışık turuncu renge dönecektir. Buda 30 saniyeniz yada 1-2 nefes çekme şansınız kaldı demektir.


İQOS  Şimdi Türkiye’de…

iqos sigara sipariş ver
iqos  sipariş ver

IQOS Ve IQOS Cihaz İncelemesi

Akıllara gelen en önemli soru; IQOS  yerini alabilir mi? Buna cevap vermek için çok erken fakat Philip Morris’in buna çabaladığı bir gerçek. IQOS’un ürettiği buhar ve içim zevki gayet başarılı. Özellikle nikotin olarak bence normal  daha yüksek yada öle bir algı oluşturuyor. Bir  içtiginizde ikincisini isteseniz de içemiyorsunuz. Bunda en önemli etken tabi ki şarj olmasını beklerken beyine nikotin ihtiyacının karşılandıgı sinyalinin ulaşması  da olabilir.

iqos sigara ve iqos cihaz i̇ncelemesi

 

Tabi ki IQOS  ve cihaz olarak daha çok gelişecektir. Şu ana kadar dört IQOS  seçeneği mevcut. Saf  veya mentol arasından seçim yapabilirsiniz. IQOS bildiginiz kırmızı kadar serttir. Aynı şekilde mentollü seçenekleride gayet ferahlatıcı ve hafiftir. Hepsini deneme fırsatım olmasına ragmen bir seçim yapmak gerçekten zor. Söyleyebileceğim IQOS  ve IQOS mentollü seçeneklerinden almanız ve farklı zamanlarda degiştirerek içmeniz farklı bir deneyim olacaktır.

Her IQOS yaklaşık 14 nefes çekmenizi saglıyor dolayısıyla normal bir  süre ve nefes olarak pek farkı yok. Fakat duman yogunlugu ve istikrarı konusunda gidilecek çok yolu olduğunu söyleyebiliriz. Bir  çok daha farklı ve kullanımı kolaydır. Sadece IQOS delige sokup tuşa basmanız yeterlidir.

IQOS normal bir  daha iri ve ağırdır. Fakat el alışkanlıgı olarak  içenler için tam aradıkları cihazdır. Çünkü %100 normal  içme hissi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.