IQOS Nereden Alınır

philip morris iqos

IQOS Nereden Alınır 

IQOS nereden alınır sorusu ile yoğun olarak karşılaşıyoruz ve bu yazımızda bu soruya cevap vermeye çalışacağız.  Yazımızın devamında Türkiye’de  satışı yapan hesapları ve nasıl alabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.  henüz satış ağını istediği düzeyde genişletmiş değil ve sadece belli başlı ülkelerde satışa sundu. Ukrayna,Kıbrıs, İngiltere, Japonya ve Almanya’da hali hazırda satış yapılan ülkeler. Bazı ülkelerde ise hava limanlarının Duty Free magazalarında bulmak mümkün. İnternet üzerinde ise tabi ki ebay ve amazonda satışı var fakat buralardan alırsanız Türkiye gümrüğünde takılacaktır. Ülkemiz de ise instagram ve facebook hesaplarından r ve genellikle  kolayca bulunuyor.  sigara fiyatları ise 650-800  TL arası degişiyor.  dağıtım ağı düşünüldüğünde 2017 yılının son aylarından itibaren her köşe başında rahatça bulunabilinecegini tahmin ediyorum.

iqos harita

Farkı Nedir?

IQOS Nereden Alınır  normal  yaktığınızda ısı yaklaşık 800 dereceye çıkıyor. Hem yüksek ısıdan hemde kağıttan kaynaklanan kimyasalları içimize çekiyoruz. Fakat sadece  yaklaşık 300 dereceye kadar ısıtıyor ve ağızda  aromalı buhar çıkıyor. Kesinlikle koku ve katran çıkartmıyor. Zaten  kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra vucudunuzda ki farkı anlayabiliyorsunuz. Okuduğum kadarıyla, tütün propilen glikole batırılmış ve buhar üretmeye yardımcı oluyor. Fakat normal  ki kadar yogun bir duman çıkmıyor.Yapılan bazı araştırmalarda normal  %90 daha az zararlı olduğu iddia ediliyor.

içim süresi 6 dakika yada 14 nefes olarak belirtilmiş ki bu gayet yeterli oluyor. İçerisinde ki tütün bitmeye yaklaştıgında üzerinde ki ışık yeşilden turuncuya dönüyor. Turuncu ışık yandığında ise ya 2 nefes yada 30 saniyelik bir içim süresi kalıyor. Özetle normal  içmediginiz zamanları çıkardığınızda hemen hemen aynı süre  içinize çekmiş oluyorsunuz.

 Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

nereden alınır sorusunun yanında fiyatı ve Türkiye’deki satış tarihi de merak konusu. 2017 yılının sonuna doğru Türkiye’de satışa çıkması beklenen için sadece fiyat tahmini yapabiliyoruz. ,büyük ihtimal, normal fiyatı ile çıkış yapacak ve fiyatı 13 TL olacak. Tabi ki 2017 sonuna kadar bir kadar bir zam gelmez ise. Yurt dışında satılan ülkelere baktığımızda normal  fiyatı ile aynı satılıyor. Bir ihtimal  bir pazarlama taktiği yapıp kullanımını artırmak için daha uygun fiyatlara satışa çıkartabilir.

Türkiye’de   almak istiyorsanız sosyal medya hesaplarımızdan veya mail adresimizden  bize ulaşabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.