Gerçek Sigara ile Elektronik Sigara Arasında ki Fark

sigaradan kurtulun

Gerçek Sigara ile Elektronik Sigara Arasında ki Fark

Elektronik sigaralar aktif kullanıcıların hayatında ciddi bir kolaylık sağlar. Yasallaştırılması ve sınırlandırmaların esnetilmesi süreçleri gündeme gelirken kullanıcı sayıları artmaya devam ediyor. Gerçek sigara ve elektronik sigara arasındaki farklar ile ilgili detayları yazımızda görebilirsiniz.

Sağlığa Zarar Verir mi?

Sigaraların sağlığa olan zararları saymakla bitmez. Hal böyleyken elektronik sigara kullanımı yaygınlaşmaya devam ediyor. Gerçek sigara ve elektronik sigara arasındaki farklar arasında en temel neden sağlık konusudur. İngiltere Kamu Sağlığı kurumuna göre normal sigaraların elektronik sigaralara göre %95 oranında daha sağlıksız olduğu tespit edilmiştir. Kalan fark ise yeterli araştırma kanıtı bulunmaması ve likit içindeki aromaların içe çekildiğinde güvenlilik durumunun kanıtlanmamış olmasından dolayıdır. Özellikle orijinal ve iyi markalara ait likitler tercih edildiğinde daha güvenli kullanım mümkün olacaktır.

 Sigara Dumanı mı? Sigara Buharı mı?

Sigara içmenin tiryakilik yaratan bir tarafı da dumanı içine çekme olayıdır. Sigaranın en zararlı aşamalarından olan sigara dumanının çekilmesi elektronik sigaraların buhar üflemesinden çok daha fazla zarara neden olur.

Elektronik Sigara Maliyet Kıyaslaması

Kısa vadede kaliteli bir elektronik sigara satın almak maliyetli gibi görünse de sigaradan çok daha ekonomik kullanım sağlayacaktır. Sağlık faktörü dışında ekonomik sebepler de elektronik sigarayı daha cazip kılar.

Çevresel Faktörler

Gerçek sigara ve elektronik sigara arasındaki farklar listesinde sigaranın çevresel etkileri de önemli rol oynar. Elektronik sigaralarda bulunan nikotin oranı oldukça düşüktür. Buhar üfleme esnasında dışarıya zarar vermeyecek kadar az nikotin bulunduğundan elektronik sigaralar, normal sigara kullanımına devam eden insanların çevresindekilere yüklediği pasif içicilik kapsamından oldukça az zarar verir.  Bunun yanında sigara kokusu, diş sağlığına etkisi gibi farklı sebeplerde bu kapsamda yer alır.

Joyetech Türkiye Orjinal Elektronik Sigara satış sitemizin Blog sayfamızda ki bu makalemizde “Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakmak Mümkün mü?” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.