Elektronik sigarayı tanıyalım

joyetech elektronik a0839317afe0a3dd21a0

Elektronik sigarayı tanıyalım

Elektronik sigarayı tanımak için parçalarından ve parçaların teknik özelliklerinden bahsedelim. Elektronik sigara atomizer, likit sıvısı ve bataryadan oluşan üç kısımdan oluşur.

Atomizer Parçası: krom ve nikel karışımdan oluşan 0,20 mm lik tel, titreşim ile ısınır ve likit sıvısını soğuk buhara dönüştürür. Çok ısınan bu telin ısı yalıtımı için seramik elyaf ip bulunur. İçindeki özel çalışma prensibi ile sıvıyı saniyeler içinde soğuk buhara dönüştürür. Özelleştirilmiş metal alaşım yapısı ile dayanıklıdır.

Likit Sıvı: 16 mg likit sıvında %6 nikotin, %85 bitkisel gliserin, %2 gliserin, %1 organik asit bulunur. Bu oranlar likit sıvısının çeşidine göre değişir.  Başka bir likit sıvısında %2 nikotin, %90 bitkisel gliserin, %4,5 tütün, %2,5 su oranında maddeler bulunabilir.

Batarya: elektronik sigaralarda batarya şarj edilebilen piller kullanılır. Bu konuda dikkatli olunması gerekir. Çünkü pil önemli bir konudur.

Peki nedir bu joyetech elektronik sigara? Joyetech Elektronik sigara içinde bulunan özel sıvıyı anında buhar haline getirerek içtiğiniz dumanı simüle eder. Sıvıda bulunan  nikotinde size sigara içme isteği uyandırmasını önleyecektir. Sigara içmek bir alışkanlıktan öte ihtiyaç davranışı haline gelmiştir. Bağımlılık maddesi olan nikotini tüketmek için tütünü çeşitli işlemlerle içilir hale getirdikten sonra yakarak duman ile birlikte alınır. Yanma kimyasal bir reaksiyondur ve sonuçlarında neler olacağını yapılan araştırmalar göstermiştir. İçinde birçok zehirli gazlar bulunur ve sağlığı ciddi anlamda tehlikeye sokar. Bu bilinen gerçek ancak göz ardı edilen gerçek. Elektronik sigara da bağımlılık yapan nikotini daha sağlıklı yollarda edinmek için geliştirildi. Hem nargile hem sigara keyfini daha sağlıklı ve daha avantajlı bir şekilde sürebilirsiniz. Ayrıca buhar kokmaz. Sigaranın üzerinize sinen ve sosyal yaşantınızı etkileyen kokudan kurtulmanın bir yoludur elektronik sigara. Elektronik sigarada atomizer parça likit sıvısını saniyeler içinde titreşim ve ısı ile buhar haline getirir ve size kolay kullanım sağlar. Birkaç modeli vardır. Bunlar tamamen kişisel zevklere göre seçilebilir. Sıvı tadı olarak da birkaç seçenek mevcuttur. Eğer tütün tadını özleyenler varsa tütün aromalı likit sıvısıyla eski sigara kullanımını değiştirmemiş olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.