Elektronik Sigaramı Nasıl Seçmeliyim?

gfgggfgfgf

Sigarayı bırakmaya karar verdiniz ve bunu elektronik sigara kullanarak yapmak istiyorsunuz. Peki, elektronik sigara seçerken neye dikkat etmelisiniz?

İşte elektroniksigaras.net olarak size yardımcı olacak bazı ipuçları vermek istiyoruz.

Daha sonraki konu ise bütçedir. İlk bakışta pahalı görünse de uzun vadede sizi birçok masraftan kurtaracağını düşünürseniz aslında oldukça ucuz bile sayılırlar. Yine de kendinizi fazla zorlamayın. Nasıl olsa birçok firma çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Bazı firmaların ürünleri size yoğun duman vaat eder. Ama bu aynı zamanda daha büyük boyut demektir. Bu yüzden taşıyabileceğiniz bir modeli tercih etmelisiniz.

Boyut konusu aynı zamanda batarya ve likit ve tank konularını da ilgilendirir. Piyasada genelde üç tip elektronik sigara görülür. Daha fazla çeşit de vardır ( pipo gibi) ancak piyasadaki en çok tercih edilenleri anlatmak uygun olacaktır.

Joyetech elektronik sigara

Elektronik Sigara Seçerken…

  •          Mod/ Box: En yoğun buharı bunlar verir. Ancak taşıması dolayısıyla zahmetlidir. Firmalar bu modeller için ayrı taşıma çantaları da tasarlamıştır. (Joyetech’in cüzdan benzeri şık ve zarif çantası ile güzel duruyor.) Bunun yanında microusb ile şasj edebilirsiniz. Tüm parçaları daha dayanıklıdır ve tüm parçalarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Özellikle erkekler tarafından tercih edilen bu modeller çok şık tasarıma sahiptir. Ayrıca farklı değerlerle atomizerin ısısını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
  •          Kalem şekilli olanlar: Kullanımı en şık ve pratik olanlar bu modellerdir. Genelde bayanlar tarafından tercih ediliyor. Oldukça zarif olan bu modellerin bazılarının ısı ayarlarını kendiniz yapabiliyorsunuz. Rahatlıkla taşınabilir olması ve pratik olması sebebiyle yeni başlayanların da tercih ettiği bu modellerin aynı zamanda daha ekonomik olması ise ayrı bir avantajdır. Bazıları mikro usb ile şarj olsa da geneli öyle değildir.
  •          Sigara şekilli olanlar: Ülkemizde pek tercih edilmiyor. Başlıca sebebi ise kullan at tarzında olması ve tankının çok küçük olmasıdır.

Bunların dışında ise bilmeniz gereken terimler kısaca şöyle:

Drip tip (Ağızlık): kolaylıkla değiştirilen bu kısım isterseniz çıkarılıp yıkanabiliyor.

Tank: Likitin bulunduğu hazne. Elektronik sigaralar likitleri ısıtıp buharlaştırır. Ayrıca ısıtıcı kısmı (coil) da tankın içinde bulunur. Likitler ise tankta tutulur. Bazı elektronik sigara modelinin tanklarını değiştirebilirsiniz.

Coil(Bobin): genellikle wolframdan üretilmiştir. Likidin atomizer ile temasını önlemek için pamuk ya da başka malzeme bulunur ve likidin ısıtılması işini üstlenir.

Atomizer (ısıtıcı tel): pilden gelen enerjiyle ısı üretir. Haftada ya da iki haftada bir değiştirmeniz daha doğru olacaktır.

Batarya ve diğer özelliklere gelince genellikle bataryalar ayrı satılır ve şarj edilebilen piller kullanılır. Bunlarda yine pil çeşidine göre farklı kullanım sürelerine sahiptir.

Ülkemiz elektronik sigara konusuna henüz yeni tanıştığı için maalesef bazı istismarlar oluyor. Öncelikle kaliteli ve güvenilir markalardan birini tercih etmelisiniz. Joyetech Elektronik Sigara bunlardan dünyadan ilk akla gelenidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.