Elektronik Sigaralar İçin Hangi Aromalar Kullanılmalı

likitler ana kategori

Elektronik Sigaralar İçin Hangi Aromalar Kullanılmalı

Günlük hayat sürecinde sigara bağımlılığı ile ilgili durumlar gözlemlendiğinde sigara bağımlılığının psikolojik olduğu anlatılmaktadır. Bu bilgiyi destekleyen durumlar ise yapılan yolculuklar ve hamilelik süreçleridir. Sigara bağımlısı olan bir kişi 13 saat yolculuk boyunca herhangi fiziksel bir bağımlılık krizi yaşamadan sigara içmeye ara verebilmektedir. Fakat sigara bağımlısı yolculuk bittikten hemen sonra sigara içmektedir.

Yolculuk sonrasında kişi herhangi bir sigara içme yasağı olan alanda bulunursa gerginlik ya da kafasını toplayamama gibi durumlarla karşılaşmaktadır. Yolculuk süresi içerisinde kişi kendisini şartlayabildiği için bu fiziksel rahatsızlıkları yaşamamaktadır. Bütün bu süreçlere bakıldığında sigara bağımlılığının en büyük engeli psikolojik bağımlılık olarak gözlenmektedir.

Elektronik sigara ise psikolojik bağımlılığı geride bırakmayı sağlamaktadır. Zararsız olan ve doktorlar tarafından tavsiye edilen elektronik sigara dışarıya verdiği buhar sayesinde kişiyi psikolojik anlamda doyuma ulaştırabilmektedir.

Likit Elektronik Sigaralar İçin Hangi Aromalar Kullanılmalı

Elektronik sigaranın en önemli parçası olan atomizer likit sıvıyı buhara dönüştürmekte ve kişinin sigara arzusunu gidermektedir. Elektronik sigara kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken aşama ise sigara bağımlısı birey bir anda nikotin seviyesini düşürmemeli ve geleneksel sigaradan aldığı nikotin oranına yakın bir likit elektronik sigara kullanmalıdır. Likit elektronik sigaralar için hangi aromalar kullanılmalı sorusunun yanıtı ise kişiye göre değişmektedir. Kişinin sevdiği aroma tadına ve almak istediği nikotin oranına göre aromalar seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.