Elektronik Sigara Zararları ile İlgili Yeni Açıklama

elektronik sigara zararlari aciklama

Günümüzde sigara içme oranı bir hayli artmış olup içme yaşı da çok azalmıştır. Kimi insan sorun olarak görmeyip normal bir şekilde içmeye devam etse de günümüzde bilinçlenen sağlığını ve geleceğini riske atmak istemeyip bırakmaya çalışan bir çok insan vardır. Sigara bırakma alternatiflerini göz önünde bulundurduğumuzda günümüzde en popüler yöntem elektronik sigaradır. Bu durum aynı zamanda elektronik sigara daha zararlı mı yoksa zararsız mı sorularını da beraberinde getirmiştir.

Elektronik sigaraların kamuya açık alanlarda yasaklanması ve sağlığa etkisi üzerinde birçok tartışma mevcuttur. Nikotin, sigaralarda bulunan bağımlılık yapıcı bir kimyasaldır. Bazı yapılan testlerde elektronik sigara kullanan insanların aldığı nikotin miktarıyla sigara kullanırken alınan nikotinin miktarının benzer olduğu görülmüştür.Karbon monoksit ve akrolein, kalp hastalıklarına ve kansere sebep olan zararlı kimyasallardır.

Elektronik sigara kullanan insanların sigara kullananlara göre bu kimyasallardan daha az miktarda tükettiği yine bazı testlerle saptanmıştır. Hatta bu testlere göre elektronik sigara kullanan insanlardaki bu maddelerin seviyesi, sigara kullanmayan insanlardakine yakın olduğu bile söylenebilir. Bu da aslında bize elektronik sigarların normal sigaradan daha zararlı değil aksine daha az zararlı olduğunu göstermektedir.

Daha büyük resimde bakacak olursak elektronik sigaralar sigara bırakmak için kullanılan bir alternatif olabilir. Fakat toplum tarafından yeni yeni kullanılmaya başlandığı için uzun vadede zararlı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

elektroniksigaras.net sitemizde güncel makaleleri yayınlamakta olup, Elektronik sigara ile ilgili yeni haberleri sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca “Elektronik Sigara Zararları ile İlgili Yeni Açıklama” konumuzla ilgili yorumlarınızı konu altından paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.