Elektronik Sigara Terimleri Ne Anlama Geliyor

dcacs

Elektronik Sigara Terimleri Ne Anlama Geliyor

Bunu nasıl yapacağınızı araştırıyorsunuz, size elektronik sigarayı öneriyoruz. Belki de terimler kafanızı karıştırıyordur. Joyetech olarak sizler için çok karşılaşılan terimleri ve anlamlarını açıklıyoruz.

Elektronik Sigara Terimleri

Terimleri doğru anlamak Joyetech Elektronik Sigara çeşitlerimizi seçerken işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede size en uygun modeli seçebileceksiniz.

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın temel işlevini yerine getiren asıl bu parçadır.

Apv:Atomizeden daha gelişmiş ve daha çok buhar üretebilen parçadır. Tıbbi buhar cihazlarındakine benzer bir çalışma sistemi vardır. Genellikle nargile gibi ürünlerde kullanılır.

Automatic: Bazı atomizerler bir düğmeyle çalışır. Bazıları ise havayı içinize çekince ototmatik olarak çalışır. Bu terim otomatik çalışan elektronik sigaralar için kullanılır.

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar genellikle şarj edilebilen pillerdendir.

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar genellikle değişmez. Kullan at modelleridir.

Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.

Cut-off: Bir çeşit güvenlik şalteri gibidir. Sık  kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki başlığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi otomatik olarak kapatır. Tekrar açmak için gerekenleri kullanım kılavuzlarından bakarak öğrenebilirsiniz.

Cartridge: Kartuş demektir. Elektronik sigaralarda likidin bulunduğu bölümdür. Bazı modellerde atomizerden ayrıdır ve sadece likit doldurulurken bazılarında likit dolu halde gelir ve sadece başlık takmak yeterli olur.

Coil( Başlık): Atomizerin içindeki bu başlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

Dispossible E-Cİgarette: Basitçe kullan at elektronik sigaralardır.

Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değiştirilebilir parçalardır.

Dewick: Atomizerdeki fitilin ( Pamuk gibi) sökülmesine denilir.

DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir. Bazı ürünleri evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak sağlık için bunu tavsiye etmiyoruz.

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlayanlar için önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlık) içerir.

E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Ego Style: Kalem pil ve atomizerin uyumlu şekilde vidalanmasıyla kaleme benzer bir şekil almasına denir.

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.

Flooding: Likidin fazla doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı tamamen boşaltıp temizlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.