Elektronik Sigara Terimleri Ne Anlama Geliyor? -2-

başlıksız 1 1

Elektronik Sigara Terimleri Ne Anlama Geliyor? -2-

Sizin için hazırladığımız elektronik sigara terimler sözlüğüne kaldığımız yerden devam ediyoruz. Joyetech olarak satış öncesi ve sonrasında da yanınızda olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Elektronik Sigara Sözlüğü

IMR: Lityum, iyon, manganez şarj edilebilir pil. ICR: Lityum, iyon, kobalt şarj edilebilir pildir.

Mesh: Fitile alternatif olarak kullanılan ve likidin buharlaştırılmasında daha avantajlı olan çelik eleklerdir. Isıya daha çok dayandığı ve daha iyi aroma verdiği için tercih edilir.

Mod: Elektronik sigara kullanılırken atomizereitiyeç duyduğu akını sağlayan parçadır.

maH: Miliamper x saat (Hour) pilin ne kadar sürede biteceğini gösterir.

Propyleneglycol: Propilen Glikol. Çoğu kozmetik ürününde kullanılır. Eğer buna alerjiniz varsa PG siz likit tercih etmelisiniz.

RebuildableAtomizer: (RBA) Tamir edilebilir, yeniden tasarlanabilir atomizerlerin tamamına verilen isimdir.

Rebuildable Tank Atomizer: (RTA) Yenilenebilen, tamir edilebilen tanklı atomizerlerdir.

RebuildableDrippingAtomizer: (RDA) Yenilenebilen, tamir edilebilen damlatmalı atomizerlerdir.

Temperature Control: (TC) atomizerdeki bobinin istenilen sıcaklığın üstüne çıkmasına engel olmak için tasarlanan bir çeşit sigorta.

Vaping: Elektronik Sigara kullanma eylemidir. Gördüğünüz gibi bu iş için ayrı bi kelime bile kullanılıyor. Vaper: İse elektronik sigara kullanıcılarına verilen addır.

VegetableGlycerin: (VG) Bitkisel Gliserin. Günlük hayatta birçok şeyde kullanılır. Elektronik sigarada ise likid içerisinde kullanılır. Bitkisel olanları Hindistan yağı gibi maddelerden üretilir.

VariableVoltage: Değişken voltaj demektir. Bu tür elektronik sigaralarda atomizer üzerindeki voltajı kendiniz ayarlayabilirsiniz.

VariableWattage: değişken güç kullanan cihazlara verilen addır. Gücü kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin

Eğer kullanmaya yeni başlıyorsanız tavsiyemiz önce nikotin değerlerini öğrenin. Örneğin çok fazla sigara içiyorsanız düşük nikotin değerindeki likitler size yeterli gelmeyecektir. Ancak çok fazla nikotin değerine sahip bir likit seçerseniz bu sefer de elektronik sigaradan aldığınız lezzeti alamayabilirsiniz. Genelde yeni başlayanlar meyve aromalı likitleri seçer. Uzun süre bunu kullanmanız tat almanızı güçleştirecektir. Bu yüzden farklı tatları denemenizi öneririz.

Elektronik sigarayı satın aldığınızda ya da alacağınızda yardım alabileceğiniz, her yerde bulunan modelleri tavsiye ederiz. Çünkü internette ara bile yapsanız çok kullanılan modellere daha kolay ulaşırsınız. Yorumları ve yardımları ( videolu likit dolumu anlatımları gibi) daha çabuk ve kolay bulabilirsiniz.

Eğer yeni kullanıcıysanız unutmayın ki elektronik sigara sihirli bir değnek değildir. Sigarayı bırakacak olan sizsiniz. İradeniz sayesinde bırakırsınız. Ancak elektronik sigaralar bu zorlu süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olurlar. Joyetech Elektronik Sigara yeni başlayan kullanıcılara ihtiyaç duydukları seçeneği ve konforu sunuyor. Üstelik kolay kullanımıyla ve likit seçenekleriyle keyfinizi kaçırmadan kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.