Elektronik Sigara Ne Kadar Güvenli ve Sağlıklı

joyetech guvenilir sigara

Teknoloji çağının zirvelerinde olduğumuz bu dönemlerde her gün yeni bir teknolojik alet ile tanıştırılıyoruz. Kimi teknolojik aletin ömrü toplumda fazla olmasa da kimisi fazlasıyla gözde oluyor ve hiç eskimeyen bir ürün olarak kalmaya devam ediyor. Bu ürünlerden biri olan ve aynı zamanda insan sağlığı için üretilmiş olan yeni bir teknolojik alet hayatımıza girdi. Aslında üretimi 2003 yılına dayanan bu teknolojik alet son zamanlarda daha popüler olmuş ve ülkemizde daha çok kullanılmaya başlamıştır.

Bu teknolojik alet genel olarak, sigarayı bırakmak isteyen kişilerin sigarayı bırakmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış ve icat edilmiştir. Pek çok teknolojik alette olduğu gibi elektronik sigarada da riskler olduğu öne sürülmüştür. Bunlardan biri patlama ve yangın riskidir. Joyetech ELektronik Sigara çift devre koruma teknolojisi ve kullandığı malzemelerin kalitesi ile CE onaylı iç yapısı ile oldukça güvenli olmaktadır ve patlamaya karşı korumalıdır. Bu noktada replika ve sahte cihazlara karşı dikkatli olunması önemle rica olunur.

Elektronik Sigaranın Riskleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

E sigara güvenilir mi sorusu kullanıcıların sıklıkla aklına takılan noktalar arasında. Herkes tarafından her ülkede beğenilerek kullanılan elektronik sigaranın patlamaya ve yangına neden olduğu savunulmuştur. Bunun öne sürülmesinin ve savunulmasının nedeni olarak ABD de e-sigara kullanılan bir kişinin, e-sigara cebindeyken patlamasıyla pantolonu bir anda alevler içinde kalmış ve bacağında üçüncü dereceden yanık oluşmuştur. Bu olaydan sonra bu konu üzerinde araştırmalar yapılmıştır. Bu tarz patlamaların sebebi olarak, e-sigarada kullanılmak üzere dışarıdan alınan pillerin kalitesiz, markası belli olmayan bir pil olmasına dayanmaktadır.

Bu tarz pillerin kullanımı fazla ısınma ve farklı elektrik voltaj hatalarına sebep olmasından kaynaklı patlama ve yangın riski doğurmaktadır. Aynı zamanda FEMA örgütü elektronik sigaranın neden patladığına dair yaptığı araştırmada, orijinal olarak kullanılmayan şarj aletlerinin sebep olduğunu saptamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.