Elektronik Sigara Likit Dolumu Nasıl Yapılır

eleaf likit dolumu

Elektronik Sigara Likit Dolumu Nasıl Yapılır

Elektronik sigaraların dolum sıvısına e likit adı verilmektedir. E sigara içiminde kişinin içine çektiği duman aslında bu sıvıdır. Bu sebepten dolayı e sigara kullanımında likit seçimi ve kalitesi sağlık açısından çok önemlidir.

E sigaranın likit üretimi 2 şekilde gerçekleştirilmektedir;

1-PG E likit:  Propilen glikol, Terapatik, Aroma esansı ve nikotin kullanılıp üretilen e sigara likiti.

2-VG  E-Likit: Bitkisel gliserin, Terapatik, Aroma esansı ve nikotin kullanılıp üretilen e sigara likiti.

E sigara Likiti Nasıl Doldurulur?

E sigara modelleri farklı mekanizmalar sahibi olmaktadırlar.  Kullanılan e sigara modeli göz önüne alınarak farklı şekillerde Elektronik sigara Likit dolumu gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle e sigaralarda bir ağızlık vardır. Yapılacak işlem bu ağızlığın çevrilerek yerinden çıkarılmasıdır. Ağızlık açıldığı zaman kartuş bölümü boş kalmaktadır. Bu boş kartuş ucundan likit yavaş bir şekilde doldurulmalıdır. Elektronik sigara Likit dolumu işlemi yapılırken dikkatli ve yavaş olmak gerekmektedir ve dolum oranının kapasitesi geçilmemelidir. Kapasite kontrol edilmelidir. Ayrıca Atomizer ile pilin birleşim noktalarında birikmiş kir, toz ya da likitin kalıntıları temizlenmelidir.

E Sigara Likit Nasıl Seçilir?

E likit, kullanıcılar tarafından sigara bırakma sürelerine göre seçilmelidir. E likitin orijinal olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. orijinal ürünler özel şişe içinde ve kilitli kapaklıdır. Nikotin dozu ise dikkat edilmesi gereken diğer husustur. Kutu üzerinde sağlık bakanlığı bandrolü yer almalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.