Elektronik Sigara Kullanırken Bu Noktalara Dikkat

esigara yeni haber

Elektronik Sigara Kullanırken Bu Noktalara Dikkat

Sigara bağımlılığı en kötü alışkanlıklardan biridir. Günümüzde sigara kullanımı gencinden yaşlısına büyük bir yer kaplamaktadır. Sigara içen kesimin yanında pasif içicilik de artmıştır. Erken yaşlanma, akciğer kanseri, solunum yolu hastalıkları, diş etlerinde görülen hastalıklar günden güne artmaktadır.

Elektronik sigara, sigara bağımlısı insanlar için üretilmiş likitle dolum yapılan bir cihazdır. Sigara bağımlığığınızdan kurtulmanız için çeşitli aromalarla yapılan likitler sigaradan kurtulmanızı amaçlar. Sigaradan kat kat daha az zararlıdır. Fakat bu cihazı kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde sağlığınızı ciddi anlamda tehdit edebilir.

İlk dikkat edilmesi gereken konu, aldığınız likitlerin orjinalliğidir. Elektronik sigara kullanımı arttığı için, bazı kötü niyetli üreticiler sahte likitler üretmeye başlamışlardır. Kaliteli bir yerden alışveriş yapmalı, detaylı araştırmalısınız.

Diğer dikkat etmeniz gereken konulardan biri, cihazınızın temizliğidir. Elektronik sigaranızın atomizerlerini sık sık temizlemeli, temiz olduğundan emin olmalısınız. Yoksa aromanız yanabilir ve kötü bir koku yayılabilir.

Likitsiz kuru çekim yapmamalısınız. Kesinlikle güvenilir ve kaliteli bir siteden az nikotin içeren aromalardaki likitlerinizi satın almalı, cihazınıza nasıl yerleştireceğinizi kullanım kılavuzundan öğrenmelisiniz. Kuru çekim yapmak, atomizerlerin yıpranmasına, cihazınızın ömrünün kısalmasına ve yanık bir kokunun yayılmasına sebep olur.

Elektronik sigaraya yeni başladıysanız, uygun likitler seçmelisiniz. Güvenilir birinden yardım alabilir veya satıcınıza danışabilirsiniz. Amacınız sigara bağımlılığından kurtulmaksa, az nikotini tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.