Elektronik Sigara Kullanımı Kolay mı?

joyetech egrip 2 design

Bir likit ve atomizerin bataryalı bir düzenek ile meyve aromalarının da karışımı ile normal sigaraya oranla daha az nikotin içeren ve kanserojen madde içermemesi dolayısıyla oldukça tutulan sigara tiryakilerinin son dönemdeki tutundukları dal olan elektronik sigaralar gün geçtikçe hızla yayılmakta ve yaygınlaşmaktadır. Peki, elektronik sigaralar bu kadar masum mu? E sigara kullanımı kolay mı?

Özellikle bataryalı düzeneği dolayısıyla elektronik bir devreye bağlı olarak likit ve içerisine katılan meyve aromasının emzikten insan vücuduna gönderilmesi dolayısıyla az da olsa risk içermektedir. Bataryalı tüm elektronik sigara cihazlarda olan patlama ihtimali, elektronik sigarada da mevcut olup, özellikle elektronik devresi ile bataryasının düzenli aralıklarla kontrol edilmesi, bakımlarının yapılması gerekmesi halinde değiştirilmesi önem arzetmektedir.

Diğer bir önemli husus ise, insan vücudunun günümüzde organik olmayan gıdalar dolayısıyla bağışıklık sisteminin zarar görmesine bağlı olarak enfektif hastalıklara yakalanma riskinin her geçen gün daha artmasıdır. Bilindiği üzere elektronik sigaranın içerisinde yer alan likit ve aroma haznesinin temizlik ve bakımlarının sık aralıklarla yapılması gerekmekte, ağız ile temas eden emzikli kısmın, kirli ve tozlu ortamlarda bulundurulmaması, temas ettirilmemesi gerekmektedir. Aksi halde, gerek ağız ile temas eden emzikten, gerekse de hazne içerisine karışacak bir mikroptan oldukça ciddi enfeksiyon ve buna bağlı enfektif rahatsızlıklarla karşı karşıya kalma ihtimali yüksek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.