Elektronik Sigara İle Sigara Gerçekten Bırakılabilir Mi?

enguvenli joyetech sitesi

Sigara kullanan insanlar içerisinde sigarayı bırakmamak isteyenleri olması ile birlikte sigara hakkında yeterli bilince ve bilgiye sahip olup bağımlı olması nedeni ile bırakamama durumu yaşayan insanlar da vardır. Sigara gerçekten insan üzerinde fazlası ile bağımlı yapan etkenlere sahip bir maddedir. Bu yüzden de çoğu insan bırakmak ister iken bırakmaya çalışması esnasında bir çok zorluk yaşamaktadır.

Bu tarz zorlanmaların yaşanması ile birlikte de sigara içip bırakmak isteyenler tarafından en iyi bırakma yöntemi olan elektronik sigaraya başvurulması denenmiştir. Değişik ve de çeşitli elma armut çilek gibi aromaları ile sigaraya göre daha temiz ve cazip gelen elektronik sigarada sigarayı tamamen e sigara ile bırakmak isteyenler tarafından elektronik sigara ile sigara gerçekten bırakılabilir mi sorusu fazlaca sorulmaya başlanmıştır.

Sigaranın bırakılmamasındaki başlıca neden içerisinde bulunan fazla nikotindir. İçilmediği zaman ters tepkiler ile karşılaşılan sigara sadece nikotin bulundurmayı bir çok zehirli madde ile birlikte sigara içenlere ciddi zararlar vermektedir. Elektronik sigara da bu durumun tersine içinde nikotin bulundurması ile birlikte sigara içme isteğini azaltır hatta bıraktırır.

Sigaranın etrafındaki insanları pasif içici durumuna düşürüp her yere sinen pis kokusu düşünüldüğü zaman e sigara fazlası ile avantajlı gelmektedir. Hem nikotin ihtiyacı karşılanması ile birlikte de sigaraya olan istek ve arzu azalır sigarayı tamamen bıraktırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.