Elektronik Sigara İçerisinde Neler Var?

esigara yeni modeller

Elektronik sigara, klasik anlamda tütünün ince kağıda sarmal bir biçimde sarılmasıyla oluşan sigaradan çok farklıdır. Elektronik sigara nispeten klasik sigaradan daha az zararlıdır ve sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayanlar için üretilmiş bir üründür. Yani sigarayı bırakmanıza yardımcı olur.

Nasıl Bir Cihazdır?

Klasik sigaralarda olduğu gibi nikotini doğrudan değil de cihazın oluşturduğu buhar vesilesiyle almanızı sağlar. Yani elektronik ve buharlı bir cihazdır. Tabii elektronik sigarada da nikotin alırsınız ama zamanla nikotinsiz likitlere geçebilir, bu sayede sigara alışkanlığınızdan kurutulabilirsiniz.

Elektronik sigaranın diğer bir avantajı ise klasik sigaranın nikotin ile birlikte ortaya çıkardığı zararlı kimyasalları almıyor ve yanma gibi durumlarla karşı karşıya gelmiyor oluşunuzdur.

Peki, E Sigara İçmek Güvenli Midir?

Araştırmalara göre, e sigara kullanmak normal sigara içmekten en az %95 oranında daha güvenli. Nikotin bağılılık yapan bir madde olmasına rağmen, e sigara ile adlığınız nikotin miktarı, klasik sigarada aldığınız ile mukayese dahi edilemez. Elektronik Sigara aldığınız nikotin miktarı ancak kahve ve çay içerisindeki kafein ile karşılaştırılabilir. Yani klasik sigaraya nazaran çok daha güvenlidir.

İçinde Ne Var?

Öncelikle e sigarayı bir likit yardımı ile kullanabildiğinizi belirtelim. Likit, sigarayı kullanmanızı yarayan bir tüp gibi düşünebilirsiniz ve içinde sigara için gerekli olan özel sıvı var. Bu sıvı içinde de gıda ürünlerinde ve medikal solunum cihazlarında da yer alan “Propilen Glikol”, yine gıda ve kozmetik ürünler içerisinde de kullanılan “Bitkisel Gliserin”, “Tatlandırıcı” ve “Nikotin” bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.