Elektronik Sigara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

fefefefef

Elektronik Sigara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her şeyden önce bilinmesi gereken: her elektronik sigara kusursuz değildir, bazı tedbirleri almalısınız. Maalesef ülkemizde bu sektör çok fazla istismar ediliyor. Merdiven altı diye tabir edebileceğimiz ürünlerle sağlığınızı riske atmamalısınız. Bunun için Joyetech gibi güvenilir ve kaliteli markaları tercih etmeniz atacağınız ilk doğru adım olacaktır.

Elektronik Sigara Likidi Seçerken…

Şüphesiz bir elektronik sigaranın en önemli kısımlarından birisi kullanılan likitlerdir. Yani içinde nikotin, aroma gibi maddelerin bulunduğu sıvı kısmı. Yeni başlıyorsanız likitlerdeki çeşitler kafanızı karıştırabilir. Akla gelebilecek çeşitlerde aromalarla sigara içmek fikri enteresan gelecektir. Genellikle yeni kullanıcılar tütün aromasını deniyor. Üstelik tütün aromaları da kendi içinde farklılık gösteriyorken seçmesi oldukça zor olabiliyor.

Tatlı aromalı likitler ise ayrı bir yere sahiptir. Meyve aromalı, kahve ya da karamel gibi çeşitlerle kendinizi şımartabileceğiniz oldukça geniş bir tatlı aroma yelpazesi sizi bekliyor.

Kullanırken Sakın Yapmayın…

Her ne kadar zararsız da olsa elektronik olduğu için elektronik sigaraları kullanırken bazı şeylere dikkat etmelisiniz.

  • Eğer likidiniz bitmişse elektronik sigaranızdan kuru çekim yapmayın. Aksi halde ağzınıza yanık lastik kokusuna maruz kalabilirsiniz. Eğer likit yoksa atomizerin içindeki fitil ve dolayısıyla atomizer de zarar görebilir.
  • Düşük şarjda cihazınızı çalıştırmayın. Unutmayın ki atomizerin çalışması için bataryanızın dolu olması gerek. Eğer boş ya da azalmış bataryayı çalıştırırsanız atomizerinizin zarar görmesine yol açabilirsiniz.
  • Bazen likidinizi değiştirseniz bile eskisinin tadını alabilirsiniz. Buna “Hayalet Aroma Sendromu” deniyor. Bu elektronik sigaranızın tankının temizlenmesi gerektiği anlamına gelebilir. Ayrıca her ne kadar zor olsada çok keskin aromaları da tercih etmemeye çalışın.
  • Elektronik sigara nızın atomizeri arada bir temizlenmelidir. Kullanım sıklığınıza göre 15-20 günde bir değiştirmek ya da temizlemek iyi olacaktır. Çünkü yanmış ya da fitili deforme olmuş atomizer ağzınıza kötü bir koku bırakacaktır. Bunun için internette videolar var ordan daha kolay ve rahat yardım alabilirsiniz.
  • Elektronik sigara kullanırken araba kullanmayın. Özellikle yoğun buhar veren bir model kullanıyorsanız görüşünüze etki etsin istemeyiz.
  • Nikotin miktarına dikkat edin. Elektronik sigaraların en güzel özelliği ise nikotini kendiniz ayarlayabiliyor olmanızdır. Yeni başlayan biriyseniz mutlaka bir uzmanla görüşmenizde fayda var. Nikotin miktarı çok olan bir likit seçmeniz tansiyon sorunlarına ve titremelere neden olabilir. Nikotin damarları daraltıcı özelliğe sahiptir.
  • Sürekli aynı likidi kullanmanız zamanla tat alma duyunuzda sorunlara yol açabilir. İki ayda bir likidinizin çeşidini değiştirmenizi tavsiye ederiz.
  • Elektronik sigaraların bataryalarını ve tankını doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. bu şekilde cihazının keyfini daha çok çıkarabilirsiniz.
  • nız pillerden aldığı elektrikle likidi buhara dönüştürür. O yüzden çok kullanımda ısınabilir. Isınması ise her elektronik eşyada olduğu gibi cihazın kullanım ömrünü kısaltabilir.

Joyetech Elektronik Sigara piyasadaki tecrübesi ve yenilikçi tasarımlarıyla sizin yaşayacağınız keyfi en üst düzeye çıkarmak için AR-GE çalışmalarını sürdürüyor. Yine de yukarıdaki detaylara dikkat etmeniz her zaman daha iyi olacaktır.

 

Elektronik Sigara Hakkında Bilmeniz Gerekenler” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.