Elektronik Sigara Gerçekten Sigara Bıraktırıyor mu ?

sigarayi birak hayati birakma

Günümüzün en büyük problemlerinden biri haline gelen ve de birçok insanın bağımlı hale gelip bırakması zor bir hal alan maddesi olan sigara çok fazla problem olmaya başlamıştır. Gerek kokusu ile olsun gerek ise maddi olarak yaratmış olduğu zarar ile çok fazla can sıkıcı olmaya başlamıştır.

Bunun başlıca sebebi insanların çocukluk ve ya da ergenlik dönemlerinde heves ile başlamış olması ve ya da başka bir süreç içerisinde sigaraya başlamış olmasıdır. Belli bir kısım sigarayı zevk için içer iken belli bir kesim ise artık fazlası ile bağımlı olduğu ve bırakamadığı için içmekte. Bu yüzden sigarayı bırakmak isteyen büyük bir kesim çeşit çeşit sigara bırakma tedavilerine baş koymakta.

Birçok tedavi ne yazık ki pek de fazla fayda vermemektedir. Bu yüzden de sigara bağımlısı birçok insan sigaraya alternatif olabilecek fakat daha az zarar ve kötü kokusu olmayan elektronik sigaralara yönelmektedir. Elektronik sigaralar günümüzde git gide yaygınlaşmaya başladı. Sigaranın o bırakmış olduğu ağır kokuyu ve de bu kokunun eşyalara sinmesi ile birlikte elektronik sigaralara yönelim günden güne artmaktadır. Elektronik sigaralar birçok çeşit içermektedir. Elektronik sigaralar çeşitli kokular yayarak içicilere çeşitli alternatifler sağlamaktadır. Çilekli, vanilyalı ve kakaolu gibi çeşitleri ile içicileri daha da mutlu ederek sigaradan uzaklaştırmaya çalışıyor.

ELEKTRONİK SİGARADA EN KALİTELİ MARKALAR

Günümüzde sigara ve tütün ürünü kullanımının artması, ayrıca sigaranın birçok zararının olduğunun ortaya çıkarılmasının bir sebebi olarak, daha az zararlı olan ve uzun vadede ekonomik olarak daha çok kazanç sağlayan elektronik sigaralara büyük bir yöneliş olmaktadır. Fakat her markanın ürettiği sigarayı kullanmamak gerekiyor. Çünkü kalitesiz markalı sigaralar sigara hazzını yeterince vermiyor, ayrıca elektronik sigara likiti çok kolay sızıntı yaparak cihazın alev alıp patlamasına yol açabiliyor. Bunu önlemek için kesenin ağzını biraz açarak kaliteli ve güvenli içim için biraz fedakarlık yapıp elektronik sigarayı en kaliteli markalardan almamız gerekiyor. Zaten ülkemizde sigara ve tütün mamülleri oldukça pahalı fiyatlara satıldığı için, elektronik sigaraya verdiğiniz paranın karşılığını çok kısa bir sürede rahatlıkla çıkaracağınızı göreceksiniz. Alacağınız elektronik sigaranın pilinin size en az 1 gün yetmesi gerekir. Bu hususta da dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

En kaliteli elektronik sigaralar listesi

 • Joyetech Ocular

 • Joyetech eVic VTC Cubis Pro Mini

 • Eleaf iStick Pico

 • Smoke G-priv

 • Wismec Reuleaux

 • Smok Alien Kit

 • Eleaf iJust

 • Eleaf iJust2

 • Joyetech Aio

 • Kangertech Subox Mini

 • Vaporesso Target Mini

 • Eliaf iJust 2

Alacağınız sigaranın en az 100 TL civarında olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. 100 TL’nin altında satılan sigaralar genel itibariyle kalitesiz olmakta ve sağlınızı tehdit edebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.