Elektronik Sigara Fiyatları

elektroniksigara ne kadar guvenli

Elektronik Sigara Fiyatları

Uzun bir süredir sigaranın zararları ile ilgili bilimsel açıklamalar yapılmakta ve sigaranın insan ömrünü ciddi oranda kısalttığı, ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu belirtilmektedir. İnsanlar da sigarayı bırakmak için farklı yöntemler denemektedir. Bu yöntemler arasında en sigara bağımlılığından kurtulmanın en kolay sonuç verdiği yöntem de elektronik sigaralardır. Gerçek bir sigara görüntüsünde olan, ucundaki ışık sayesinde sigara içiyormuş izlenimi veren, farklı aromalarda ve farklı nikotin seviyelerindeki likitleri ile sigara tadı veren elektronik sigaralar, sıfır nikotinle sağlığı kaybetme riski olmadan el alışkanlığı sürdürülebilmektedir. Elektronik sigara, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin öncelikle kullanmaya başladığı bir cihaz olarak öne çıkmaktadır. Kolay kullanımı ile öne çıkan bu cihaz, el ve dudak alışkanlığının da önüne geçmekte, en önemlisi de bu alışkanlıktan kurtulamayan bağımlıların sağlıklarını tehlikeye atmadan sigara içmeye devam edebilmeleridir. Ancak Joyetech elektronik sigara satın alırken elektronik sigara fiyatları çok iyi araştırılmalıdır. Kaliteli üretilen elektronik sigaraların fiyatları birbirlerine yakıdır ancak nerede ve hangi şartlar altında üretildiği belli olmayan cihazların fiyatları ise ucuzdur. Bunların satın alınmaması tavsiye edilmektedir.

Elektronik Sigaralar Güvenli Yerlerden Alınmalı

Elektronik sigara satışı yapan bazı adreslerin zaman zaman kampanya yaparak elektronik sigara fiyatları ile ilgili avantajlar sundukları bilinmektedir. Ancak bu merkezlerin güvenli olup olmadıkları araştırılmalıdır. Bu merkezlerden satın alınan elektronik sigaraların kartuşları da kolaylıkla temin edilebilmektedir. Bu kartuşlar, elektronik sigara sıvılarını içermektedir. Farklı tatlarda ve değişik nikotin seviyelerinde olan bu kartuşlar olmadan elektronik sigaranın kullanılması gereksizdir. Eğer güvenli olmayan bir yerden ve bilinmeyen bir markanın elektronik sigarası satın alınırsa kartuşu bulunamayacağı için mevcut kartuşlar bittikten sonra elektronik sigaranın kullanılması imkansız olmaktadır. Elektronik sigara satın alındıktan sonra mağdur olmamak için satın alınan yerin güvenilir olup olmadığı sorgulanmalıdır. Elektronik sigara gerçek bir sigara görünümünde tasarlanmıştır ve sigaranın birebir kopyasıdır. Ancak kesinlikle gerçek bir sigara değildir. Kullanıcılara gerçek sigarayı hatırlatan bu cihaz sayesinde sigarayı bırakma süresi içinde yaşanabilecek psikolojik problemler de önlenmiş olmaktadır. Bu sigaralar halk arasında farklı isimlerle anılmaktadır. Bunlar arasında likit sigara, e-sigara, yalancı sigara, pilli sigara bulunmaktadır. Ancak elektronik sigara en temel anlatımla dumansız buharlaştırıcı bir cihaz olarak tanımlanmaktadır. Bu cihazın içinde bir hava sensoru bulunmaktadır ve bu sensor hava çekildiğinde devreye girerek entegre devreye bildirim göndermektedir. Bu devre akım sistemini açmakta ve buharlama olayının başlamasını sağlamaktadır. Bu kısımda tungsten – wolfram teli bulunmaktadır ve bu tel hemen ısınmaktadır. Isınan tel temas halinde olduğu alkaloit sıvısını buharlaştırmaktadır. Meydana gelen soğuk buhar da çekilmekte olan hava ile birleşmektedir.

Sigara Bağımlılığından Kurtulmak Mümkündür

Joyetech Elektronik sigara kullananların arasında yapılan araştırmalarda, sigara bağımlılığından kurtulma oranı çok fazladır. Çünkü nikotin ve sigaranın diğer bağımlı yapan maddelerle ilişki tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu sayede gerçek sigara ile olan ilişki son bulmakta, elektronik sigara ile sıfır nikotinli bir hayat başlamaktadır. Bir adet sigaranın içinde 4 binden fazla kimyasal madde olduğu bilinmektedir. Bu kimyasal maddeler bir yandan bağımlılığı
artırırken bir yandan da ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Oysa elektronik sigarada su buharı ve nikotin vardır. Bu da pasif içiciliğin önüne geçmektedir. Çünkü nikotin, su buharı ile birlikte havada çok fazla asılı kalmamaktadır. Bu da pasif içiciliğinin önlenmesinde en büyük etkendir. Sigara simülatörü olarak adlandırılan elektronik sigaralar, çevreye de zarar vermemektedir. Elektronik sigara ile sigaranın bırakılması da alınan nikotin miktarının azaltılması ile çok daha kolay olmaktadır. En üt seviyeden başlayan nikotin, sıfıra kadar inmekte, böylece arzu eden sıfır nikotinle el alışkanlığını da sürdürerek zararsız bir şekilde sigara içmeye devam edebilmektedir. Ancak buna başlarken elektronik sigara fiyatları ile detaylı araştırma yapılması unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.