ELEKTRONİK SİGARA ZARARLI MI ZARARSIZ MI ?

elektronik sigara calisma sekli

ELEKTRONİK SİGARA ZARARLI MI ZARARSIZ MI ?

Günler geçtikçe elektronik sigara hakkında merak, kullanım ve gelişimler daha da artmaktadır Normal sigaralar sağlığı giderek bozmaya ve farklı birçok hastalığa olumsuz etkileri yine artmaktadır. Peki elektronik sigara zararlı mı zararsız mı sorusuna nasıl yanıt vereceğiz? Bu konuda herkesin düşünce ve araştırmaları vardır. ancak bu konuda net bir yanıt bulamazsınız. Çünkü sigara için yıllardır yapılan araştırmalar sonucunda zararları ortaya konabilmiştir. Elektronik sigaralar için henüz çok kapsamlı çalışmalar yapılmasa da zararları konusunda daha az zararlıdır kanısı kesindir.

Elektronik sigara zararlı mı zararsız mı uzun vadede kararlar alınması gerekse de zararsızlığı yakın tarihte ispatlıdır. Gerek kullananların gerekse de araştırmacıların ortaya koyduğu, Avrupa ’da yapılan araştırmalar bunu ortaya koymaktadır. Bu konuda özellikle Avrupa ülkelerinde bulunan üniversite ve özel laboratuvarlarda yapılan araştırmalarda da likitler incelemesi yapılmıştır. 2002 yılından itibaren yaygınlaşmaya başlayan elektronik sigaralar için o tarihten itibaren birçok araştırma da yapılmıştır.

Elektronik sigara zararlı mı zararsız mı sorusunun en güzel yanıtları içerisinde normal sigara üreticilerinin kötülemeleri, olumsuz haberleri etkilidir. Ancak yapılan yeni araştırmalar da elektronik sigaraların hiçbir zararı olmadığı ortaya konmuştur. Bu sigaraların meraklılarının artması, likit potansiyellerinin gelişmesi de araştırmaları geliştirmektedir. Ancak burada bazı kullanıcılar kendi likitlerini kendileri yapmaktadırlar. Burada kullanılan aromalar ve ürünlere dikkat edilmesi gerekir. çünkü bazı zararlı likitler oluşabilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.