Elektronik Sigara Aylık Kullanım Maliyeti?

esigara maliyeti ay

Sigara bırakmada en etkili yöntem olan elektronik sigara her geçen gün hem ülkemizde hem dünya genelinde daha çok kullanılmakta ve daha çok kişiye tavsiye edilmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler elektronik sigara yöntemi ile sigarayı bırakarak hem sağlık ile ilgili olumsuz şeyler yaşamaktan ve sağlık sorunlarına yakalanmaktan kurtulmakta hem de sigaranın getirmiş olduğu büyük maddi sorunları  geride bırakarak oldukça rahatlamaktadırlar.

Sigarayı Bırakmanın Faydaları

Sigara sağlık sorunlarının oluşmasında ve dünya genelindeki ölümlerde en büyük  neden olmaktadır. Dünya genelinde meydana gelen her 100 ölümden 35 tanesi sigara ve sigaranın neden olduğu hastalıklar yüzünden gerçekleşmektedir. Bunun  dışında sigara çok yüksek fiyatlar ile satıldığı için maddi olarak bütçeleri zorlamakta ve geçim sıkıntısına yol açmaktadır.  Elektronik sigara kullanımına başlayarak sigaraya bırakan kişiler sağlıklı bir yaşam sürdükleri gibi aynı zamanda  bütçelerini sarsan sigara illetinden de mutlulukları için ekonomik olarak büyük bir rahatlama içerisine girmektedir. Bu yüzden sigarayı bırakan kişiler  yaşamış oldukları madde problemlerinden bir nebze de olsa kurtuldukları için psikolojik olarak da çok rahatlamaktadırlar.

Elektronik Sigaranın Maliyeti

Elektronik sigaralar maliyet açısından normal sigaralar ile karşılaştırıldığı zaman ikisi arasında çok büyük fark yer almaktadır. Elektronik sigara ve normal sigaralara göre çok daha uygun maliyetler ile kullanılmaktadır.  Elektronik sigara kullanan bir kişinin normal sigara kullanan bir kişiye göre ortalama olarak yüzde 70 maddi tasarruf gerçekleştirmektedir. elektroniksigaras.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.