Elektronik sigara… Elektronik sigara mı ? E-mail gibi mi e-sigara ?

joyetech 1

Yıllardır sigara içenler elektronik sigara yı duyduklarında bir şaşkınlık yaşarlar. Çünkü elektronik olabilecek bir şey değildir. Nasıl olur ? Nasıl olur da yüzyıllar boyunca içtiğimiz sigaralar benzer yapıda iken bu yapı değişiyor hatta elektronik hale gelir?

Sigara içerken istediğimiz şey nikotin ve yıllardır içildiği için psikolojik olarak duman. Bunu sigara ile tütün ve mamullerini yakarak elde ediliyordu. Elektronik olarak bu nasıl yapılıyor ?

 

Şöyle; nikotini sıvı hale getirip aroma ile birlikte bir cihaza konularak cihaz içindeki atomizer denilen parça titreyerek sıvıyı buharlaştırıp nikotini almanızı duman gibi bir şeyi çıkarmış oluyor.

 

Hayatımızın her yerinde teknoloji olacak demişlerdi 31 Aralık 1999 gecesi. Çünkü 2000 yılı için millienium yılı olacak, çağ olarak bilgisayar çağı olacak, teknoloji çok gelişecek tahminleri doğru çıktı ve inanılmaz bir hızla teknoloji gelişiyor ve hayatımızı kolaylaştırmak üzere hayatımıza bir çok ürün ve servis giriyor. Teknolojinin çok yakın tarihine bakarsak 2000 yılındaki bilgisayarların işlem kapasitesinin bir kaç kat fazlasını cebimizde taşıyoruz. Teknoloji aklımıza gelmeyenleri aklımıza getirebilme yeteneğine sahiptir ve bu da yeni şeyler icat etme noktasını bizi iyi motive eder.

 

Diğer yandan binlerce yıldır süren bir alışkanlık var. Sigara içme alışkanlığı çok eskilere dayanır ve günümüzde de artarak devam ediyor. Endüstriyel çabalar ile sigara içme oranı artmış, sigaradan bozulan sağlıklar işin rengini değiştirmiştir. Sigara içmeyenler sigara içenlere “sizi anlamıyorum, ne anlıyorsunuz bundan?” sorusunu mutlaka sorar ve hiçbir sigara içen de bu sorunun cevabını veremez. Çünkü bilim bu konuda araştırma yapabilecek ve çözüm üretebilecek düzeye yakın zamanda kavuşmuştur. Bilim diyor ki; sigara içme sebebiniz; nikotinin beyinde yaptığı rahatlama hissine ve mutluluk bölgesine yakın bölgeleri etkilediğine dair bulgular ile nikotin girdiği organa sonrasında eksiklik hissi yaşatıp bağımlılık yapan bir maddedir. İşte sırf bu nikotin için sigaranın ağır kokusuna, pahalı maliyetine, sağlığın bozulmasına ve daha birçok zarara katlanıyor insanlık.

 

Teknoloji yerinde duramadı ve bu konu ile ilgili bir çalışma başlattı ve ortaya çıkan ürün inanılmaz derecede hayatımızın her yeri elektronik deyimini tam yerine getirdi. Joyetech elektronik sigara içtiğimiz sigaranın zararlı maddelerinden arındırılmış ve her içimde sabit kullanılan nikotin kontrollü bir nikotin temini anlamına gelir. Elektronik sigara ile ciğerinize 500 farklı maddenin yanmasıyla oluşan duman değil içinde nikotin ve aroma sıvısı buhar ile alınır ve ciğerlerinize yapışacak katran oluşmaz. Elektronik sigara ile büteniz de çok rahatlayacaktır. Çünkü bir defa aldığınız elektronik sigaranın içine koyacağınız likitin bir kutusu ile 3 karton sigaraya denk gelecek. 1 kutu likit ortalama 40 lira olduğu düşünülürse bir yıl içinde edinilen kar ciddi bir kardır. Elektronik sigara ile küllük gibi kokmazsınız. Çünkü çektiğiniz yanma sonucu bir duman değil buhardır. Buhar kokmaz.

 

Elektronik sigara daha bir çok avantajlı yönleri ve Joyetech yetenekleri ile sizlerle… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.