Eleaf Elektronik Sigara Atomizer İncelemesi

eleaf elektronik sigara atomizer incelemesi

Sigara tiryakilerinin hem bütçelerini rahatlatmak hem de sağlıklarını korumak adına tercih ettikleri elektronik sigaralar arasında en önemli markalardan birisi olan Eleaf çok sayıda kullanıcıdan son derece olumlu tepkiler almıştır. Özellikle malzeme kalitesi, güçlü atomizeri, uzun ömürlü bataryası gibi yönleri ile dikkat çeken Eleaf elektronik sigaralar, kullanıcılara en keyifli elektronik sigara deneyimini yaşatıyor.

Tüm elektronik sigaralar gibi Eleaf elektronik sigaraların da en önemli parçası sigara atomizer denilen kısımlarıdır. Atomizer, bataryadan aldığı gücü kullanarak sıvı haldeki elektronik sigara likidini gaz haline getiren ve dumanın oluşmasını sağlayan parçadır. Temel olarak üç ana kısımdan oluştuğunu söyleyebiliriz. Bunlar;

  • İç Atomizer: Atomizerin içerisinde yer alan ve asıl işlemi gerçekleştiren kısımdır. İç atomizere aynı zamanda coil’de denilmektedir. Belirli aralıklarla coillerin değiştirilmesi gerektiği için bazı elektronik sigara kullanıcılarının maliyetleri düşürebilmek amacıyla coilleri kendilerinin yapıp değiştirebildikleri elektronik sigara modellerini tercih etmektedirler.
  • Drip Tip (Ağızlık) : Ağızlık önemsiz bir parça gibi düşünülse de aslında bu doğru değildir. Çünkü tercih edeceğiniz içim türüne göre ağızlık kullanılması gerekir. Eğer sigara içimi tercih eden bir kullanıcıysanız dar kanallı bir ağızlık, ciğer içimini tercih ediyorsanız kalın kanallı bir ağızlık seçmeniz gerekecektir.
  • Likit Tankı: Atomizerlerin, RDA modelleri dışında hepsinde bulunan ve sıvı likitin depolandığı kısımdır. Likit tankında pamuk aracılığı ile emilen sıvı daha sonra iç atomizerde buharlaştırılarak duman haline getirilmektedir.

Elektronik Sigara Atomizer Nedir

Sigara içme alışkanlıklarına yeni bir boyut kazandıran elektronik sigaralar günümüz kullanıcıları için hizmet sektörü haline gelmiş bulunuyor. Hal böyleyken elektronik sigara nasıl kullanılır? Elektronik sigara markaları nelerdir? Gibi sorular karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu soruların yanında elektronik sigaranın en önemli kısımlarından atomizerler de ürünün performansına büyük etki ediyor. elektronik sigara atomizer nedir? Yazımız ile bu konu ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Elektronik Sigara Atomizer Ne İşe Yarar?

E-sigara olarak ta bilinen elektronik sigaralar günde bir paketten fazla sigara ihtiyacı duyan kullanıcılar için öneriliyor. Uzun vadede sigara maliyetinden daha uygun maliyetler yaratan elektronik sigaralarda ilk aşamada seçici olmakta fayda var. Sektörün gelişmesine bağlı oluşan ürün çeşitliği her bütçeye göre kaliteli e-sigara bulmayı kolaylaştır hale geliyor.

Elektronik sigara atomizer nedir? denildiğinde insan için kalbin işlevi ne ise atomizer de e-sigara için odur demek yerinde olacaktır!

Elektronik sigaraların çalışma temelinde bulunan atomizer ürünün kullanım kalitesini doğrudan etkiler. Çünkü asıl işi yapan parça atomizer olur. Bataryadan aldığı elektrik ile likidin buharlaşmasını sağlayarak elektronik sigaranın işe başlamasını sağlar.

Atomizer Elektronik Sigaranın Performansını Etkiler mi?

İç atomizer işlevini yerine getiren parça coil hem sektörde kolay bulunan yedek parçalardan olduğu gibi kullanıcının da hazırlayabileceği bir parçadır. Ancak atomizer markanız her zaman buna uygun olmayabilir.

Son olarak “Elektronik sigara atomizer nedir?” soruları kategorisinde, ağızlık, iç atomizer ve likit tankından oluşan atomizerin ürün kullanım kalitesini doğrudan etkilediğini söylemekte fayda var. Bu sebeple eğer elektronik sigaranız normalden daha az buhar çıkartıyor ya da damağınızda daha farklı bir tat bırakıyorsa atomizerde bulunan likit tankına dolum yapmanızın vakti gelmiş demektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.