eGrip 2 ESigara Kullanım Kılavuzu

egrip2 kullanim klavuzu

eGrip 2 Elektronik Sigara Kullanım Kılavuzu

Kullanım Duyurusu:

Joyetech’i seçtiğiniz için teşekkürler!

Kullanımınızın doğru olduğundan emin olmak için lütfen cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Eğer herhangi bir ek bilgiye, ürün veya ürünün kullanımı hakkında soru sormaya ihtiyacınız varsa lütfen yerel Joyetech ajansına başvurun ya da buradan internet sitemizi ziyaret edin.

Ürün Tanıtımı:

eGrip’in yeni versiyonu olan eGrip II, görünüş olarak daha zarif ve daha hoştur. RTC(Gerçek Zaman Saati), oyun ve özel logo modları ile yeni v4.03 yazılıma sahiptir. TFTA-Tank teknolojisi ve çift batarya koruması sistemi cihazda mevcuttur. NotchCoilTM 0.25ohm DL iç atomizeri ile eGrip II size daha iyi bir çekiş deneyimi getirir. Geniş 0.96inç OLED ekran, saat ekranı koruması ve çoklu hazne ışığı renkleri özelliklerinin hepsi cihazı daha pratik ve size hitap edecek şekilde daha çekici kılar. Ayrıca güncellenebilir yazılı ile cihazınızı daima en güncel hali ile kullanabilirsiniz.

eGrip2 Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

1. Açma/Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda ekran açılacak ve kullanıma hazır olacak. Aynı yolla, cihaz açıkken ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda da cihaz kapanacak.

2. E-Sigara İçme: Ateşleme butonuna basılı tutun ve ağızlık aracılığıyla içinize çekin. Ateşleme butonunu bırakın ve nefesinizi dışarı verin. (Not: Kullanımdan önce lütfen atomizeriniz için uygun watt aralığını ayarlayın.)

3. Led rengini değiştirin:

Cihaz açıkken, Led Color arayüzüne girmek için aynı anda ateşleme butonuna ve Yukarı tuşuna aynı anda basılı tutun. Bu menüden mavi, yeşil, sarı, kırmızı, mor, cam göbeği, beyaz veya kapalı ışık seçeneklerinden birini seçmek için Aşağı tuşunu kullanın. Daha sonra seçiminizi onaylamak için ateşleme butonuna basın.

4. Ekran koruyucu süresini ayarlayın: Cihaz açıkken, arayüz ayarlama ekranına girmek için ateşleme butonuna ve Yukarı tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekran koruyucu süresi ayarına girmek için Yukarı tuşuna tekrar basın. Koruyucu süresini Aşağı tuşu ile seçin ve onaylamak için ateşleme butonuna basın.

5. Tuş Kilidi Fonksiyonu

Cihaz açıkken, iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın. Bu işlem Ayar Kilidi fonksiyonunu açıp kapatmanızı sağlar. Tuş Kilidi açıkken, yanlışlıkla yapabileceğiniz ayar değişikliklerini önlemek için düzenleyici tuşlar çalışmaz.

6. Ekran modunu değiştirin: Cihaz kapalı durumdayken iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın, ekran 180 derece dönecek.

7. Atomizer adaptörünü uygulayın:

Ağızlık tabanını çevirerek sökün, daha sonra atomizer adaptörünü bir alet ile(madeni para) sıkıca yerleştirin. Şimdi eGrip II ile diğer tipteki atomizerleri uygulayabilirsiniz.

egrip2 kullanim klavuzu ekran

Zaman Ayarı ve Modlar Arası Geçiş

1. Zaman Ayarı

 (A) Kadranlı Ekran ve Numerik Ekran Arasında Geçiş

eGrip II iki tür saat gösterimine sahiptir: Kadranlı Gösterim ve Numerik Gösterim.

Numerik gösterimde, ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Yıl, ay ve gün ayarlamak için Aşağı tuşuna basın, kadranlı gösterime geçmek için ise Yukarı tuşuna basın.

Kadranlı gösterimde, , ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Saat, dakika ve saniye ayarlamak için Aşağı tuşuna basın, numerik gösterime geçmek için ise Yukarı tuşuna basın.

2. Modlar Arası Geçiş

Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. TEMP, TCR, POWER ve BYPASS modları arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın. Geçerli ayarı onaylamak ve menüden çıkmak için ateşleme tuşuna basın veya 10 kez yanıp sönmesini bekleyin.

(1) TEMP veya TCR modu altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girip VT, PWR, COIL ve AMP seçeneklerini ayarlamak için Aşağı tuşuna basın.

VT’yi ayarlarken Temp Ni, Temp Ti, Temp SS316/M1, M2 ve M3 modları arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın. Onaylamak için ise ateşleme butonuna basın.

AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın.

(2) POWER ve BYPASS modları altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girmek için Aşağı tuşuna basın. AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın.

3. Temp-SS316

Temp-SS316 modu, paslanmaz çelik 316 coil için özel olarak tasarlanmıştır. Size Joyetech BF-SS316 iç atomizerini içtenlikle öneriyoruz.

4. TCR (M1, M2, M3)

TCR (Temperature Coefficient of Resistance) fonksiyonu ile birlikte, sahibi olduğunuz coil çeşitlerine göre (Ti, Ni, SS) sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. TCR modu altında, mod göstergesi yanıp sönerken, Aşağı tuşuna basın ve alt menü ögelerinin (M1, M2, M3) yanıp söndüğünü göreceksiniz. M1, M2 ve M3 seçenekleri arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın. Daha sonra da onaylamak için ateşleme butonuna basın.

5. TCR nasıl ayarlanır?

Kapalı durumdayken, TCR ayar menüsüne girmek için ateşleme ve Yukarı butonlarına aynı anda yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutun:

1. TCR M1, M2 ve M3 arasında seçim yapmak için Yukarı/Aşağı düzenleyici tuşa basın.

2. Daha sonra parametreyi seçmek için ateşleme butonuna basın;

3. Parametreyi azaltmak veya artırmak için düzenleyici tuşları kullanın;

4. Onaylamak için ateşleme butonuna uzun basın veya yaklaşık 10 saniyeliğine bırakın.

6. TEMP modu altında(TCR dahil), coil sıcaklığı düzenleyici tuş ile ayarlanabilir (100-315°C, 200-600°F). Sıcaklığı artırmak için Yukarı, düşürmek için ise Aşağı düzenleyici tuşuna basın. Düzenleyici tuşa bir kez bastığınızda, sıcaklık 5°C(10°F) artacak veya düşecek. Düzenleyici tuşa uzun süre basarak ise sıcaklığı daha hızlı artırabilir veya azaltabilirsiniz.

7. Logo Modu

Logo modu eGrip II cihazına yeni eklendi.

Ateşleme butonu ve Yukarı tuşuna aynı anda basın. Led Color moduna gireceksiniz. Yukarı tuşuna iki kez daha basmaya devam edin, Logo moduna girmiş olacaksınız. Aşağı tuşuna basarak ‘’Evet’’ veya ‘’Hayır’’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Daha sonra onaylamak için ateşleme butonuna basın.

Ek VT Modu Fonksiyonları:

1. VT modunda atomizer rezistansının kilidini açma/kapatma:

Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Daha sonra Aşağı tuşuna 2 kez basın, rezistans ekranının olduğu ikinci satır yanıp sönecek. Coil rezistansının kilidini açmak veya kapatmak için Yukarı tuşuna basın. Kilit işareti görüldüğünde rezistans kilitlenmiş olacak.

Not: (1) Rezistansı lütfen sadece coili oda sıcaklığında kullanırken kilitleyin. Bu atomizerin ‘’base rezistansını’’ doğru kilitlemiş olacak. Coil değişmediği sürece sıcaklık kontrolü de sabit kalacak. Rezistans bir kez kilitlendiğinde, coiller soğuk veya sıcak iken hazneyi kaldırabilirsiniz, aynı şartlar altında çalışmaya devam edecek.

(2) Atomizeri değiştirmeden önce veya sıcaklık kontrolü düzgün çalışmıyorken lütfen rezistans kilidini kaldırın. Rezistans kilidi kaldırıldığında, sıcaklık hassasiyeti için yeni coili oda sıcaklığında yerleştirdiğinizden emin olun.

2. Yeni coil, aynı coil

Öncekinden daha geniş rezistansa sahip bir atomizer ile değiştirirken, atomizeri ‘’base rezistansına’’ sıfırlamak gerekebilir – bu oda sıcaklığında kullanılırken atomizer coilinin rezistansıdır.

Hazne ayrılmış durumdayken, sıfırlamayı başlatmak için ateşleme butonuna basın. Yeni iç atomizeri ve hazneyi yerleştirdikten sonra, ‘’New Coil, Same Coil’’ mesajı ohm ile birlikte ekranda görünecek. Yeni coil yerleştirdiğinizi onaylamak için Yukarı tuşuna basın.

Herhangi bir sebepten dolayı bu mesajı görürseniz – özellikle yakın zamanda kullanıldığı için hala sıcak olan bir coili tekrar takarken – ‘’base rezistans’’ sıfırlanmaması için Aşağı tuşuna basın. Sıcaklık kontrolünüzün düzgün olması için her zaman doğru işlemi seçmeyi unutmayın.

3. VT modunda watt ayarlaması:

VT modunda maksimum başlangıç watt gücü ayarlanabilir. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Aşağı tuşuna basın, ikinci satır yanıp sönecek. Watt gücünü artırmak için Yukarı tuşuna basın. Daha sonra, onaylamak için ateşleme butonuna basın.

Not: (1) VT modu yalnızca 1.5ohm maksimumu destekler. Rezistans 1.5ohm’dan daha geniş olduğunda cihaz otomatik olarak VW moduna geçer.

(2) VT modunda Khantal ısıtma teli uygulandığında, cihaz 2 saniye çalıştıktan sonra otomatik olarak VW moduna geçer.

Arıza gösterimi ve koruması

10 Saniye Üstü Koruması: Ateşleme butonuna 10 saniyeden daha uzun süre bastığınızda, güç çıkışı kesilecek ve OLED ekranda ‘’Over 10s protection’’ yazısını göreceksiniz.

Atomizer Kısa Devre Koruması:

Atomizer kısa devresi olduğunda, OLED ekranda ‘’Atomizer Short’’ yazısını göreceksiniz.

Weak Battery Uyarısı: VT/VW modlarında, çalışan bir atomizer ve 2.9V’tan daha düşük voltaja sahip bir batarya ile cihaz kurulduğunda şu uyarı gösterilir: Weak Battery. Bu arada, çıkış gücü bu sebeple düşürülür.

Battery Low Uyarısı: Bataryanın voltajı 3.3V’un altındayken, şu uyarı gösterilir: Battery Low. Eğer ateşleme butonuna basmaya devam ederseniz, ‘’ Battery lock down, and cannot work.’’ yazısını göreceksiniz. Tekrar aktif etmek için lütfen bataryanızı şarj edin.

Battery Low kilidini açma: Şarj işlemi başlar başlamaz düşük voltaj koruması kaldırılacak.

Atomizer Low uyarısı: VW modunda atomizerin rezistansı 0.1ohmdan ya da VT modunda 0.05 ohm dan daha küçükken, OLED ekranda ‘’Atomizer Low’’ yazısını göreceksiniz.

Sıcaklık koruması:

VT modunda, eğer mevcut coil sıcaklığı ayarlanmış sıcaklıktan yüksek ise, cihaz ‘’Protection’’ uyarısı verir.

Sıcaklık uyarısı:

Eğer cihaz sıcaklığı 70°C üzerindeyse, otomatik olarak güç çıkışı kesilir ve ekranda ‘’Device Too Hot’’ uyarısı görünür.

Şarj Etme & Güncelleme

Mikro USB girişi cihazın üst sol kısmındadır. Cihazınızı şarj etmek veya güncellemek için USB girişine USB kablonuzu takın. USB kablo ile cihazınızı bilgisayarınıza veya şarj adaptörüne bağlayarak kolayca şarj edebilirsiniz. Resimde batarya şarj edilirken gösterilmiştir. Cihaz tamamen şarj olduğunda, şarj göstergesi kaybolacak.

eGrip II Atomizer

eGrip II All-in-One stilinde bir cihazdır ve TFTA-Tank teknolojisine sahiptir.

İç Atomizer Değişimi:

Atomizer silindirini çevirerek açın, tabandaki iç atomizeri de çevirerek ayırın ve değiştirin veya temizleyin.

NOT:

1. Lütfen iç atomizeri su ile yıkamayın. Alkollü pamuk veya temiz kuru biz bez ile basitçe ovun.

2. Dry burn olmaması için, ilk kullanımdan önce iç atomizerinize birkaç damla likit damlatın ve cihaz kapalı durumdayken birkaç kez çekin.

eGrip Modellerini incelemek ve sipariş vermek için Joyetech eGrip Ürün Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.