E-Sigara ile Normal Sigara Arasındaki En Temel 5 Fark

sigarayi birakin esigara

E-Sigara ile Normal Sigara Arasındaki En Temel 5 Fark

E-sigara piyasaya çıktığından beri sigara tiryakilerinin ve çevresindekilerin akıllarında “E-sigara güvenilir mi?”, “Normal sigaradan farkı nedir?“, “E-sigara sağlıklı mıdır?” soruları yer almaktadır. Peki gerçekten nedir e-sigara ile normal sigara arasındaki farklar?

1) Duman vs. Buhar

Normal sigara tütünü yakar ve tütün içerisindeki tüm zararlı, yanmış maddeleri duman olarak doğrudan ciğerlerinize hapsedersiniz. Ancak e-sigarada herhangi bir kanserojen benzeri zararlı madde bulunmamakla birlikte tütünü yakmaz. Isıtılan tütün buhar olarak çekersiniz.

2) Kötü Koku Vs Hoş Koku

E-sigara likitleri normal sigaralar gibi kötü koku yayılımına neden olmaz. Böylece çevrenizi rahatsız etmemiş olursunuz.

3) Nikotin Vs Ayarlı Nikotin

E-sigara likitlerinin nikotin oranını siz belirlersiniz. Normal sigarada ise bu mümkün değildir.

4) Sınırlı Aroma Vs Yüzlerce Çeşit Aroma

Normal sigaraların aroma çeşitleri sınırlıdır. Sınırlı olan bu aromaların genelde kötü koku yayılımına devam etmesi de göz önünde bulundurulunca e-sigara likitleri normal sigaralara önemli bir fark atıyor. İster kendiniz elde ederek ister de satın alarak damak tadınıza uygun likit bulmak hiç de zor değil.

5) Bilinmeyen İçerik Vs Tamamen Açık İçerik

Normal sigaraların içeriklerinde tam olarak neler bulunduğunu bilmiyoruz. Buna karşılık e-likit içerikleri tamamen açık durumda ve içerisinde neler bulunduğunu tamamen biliyoruz. Tek başına bu madde bile e-sigara kullanımına sizi teşvik etmeli.

Orjinal Elektronik Sigara Modelleri 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.